Disco polo i cała prawda o kobietach

Zaczęło się od piosenki. O takiej jednej, co ubrała się jak „Bijons”, bo wyczuła „piniądz”. Abstrahując od całej tej discopolowej otoczki, piosenka bardzo życiowa. Mówi mężczyzna, co to nie jedno już widział. Dlaczego, dziwię się. A słyszała pani takie powiedzenie: nie ma karesa bez interesa? No nie. A widzi pani. Miłość to interes. Przecież nie weźmie sobie pani do domu gołodupca, żeby go utrzymywać? Albo nieroba, co ma dwie lewe ręce?

Miłość i interes? Dusza romantyczki buntuje się. Miej serce i patrzaj w serce. Czułe westchnienia i zachody słońca. Romeo i Julia. Tysiące róż, a wśród nich ta jedna jedyna. Czyż nie wierzymy w te wszystkie piękne hasła? Nie marzymy o rycerzu na białym koniu?

Niestety, muszę przyznać facetowi rację. Może interes, a może biologia? On musi zapewnić jej bezpieczeństwo, odpowiednie warunki do wychowania potomstwa itd. Gołodupiec i nierób nie nadaje się na ojca. Dziś gość ma „piniądz”, dawniej biegał z dzidą i wracał z mamutem.

Robię nawet mały eksperyment. Wyobrażam sobie ostatni obiekt moich uczuć bez własnego mieszkania, pracy i samochodu. Przebieram go w tanie znoszone ciuchy. Przyglądam się takiemu odmienionemu i zastanawiam: zakochałabym się czy nie? Oj, chyba nie. Ominęłabym szerokim łukiem. I tyle mojego romantyzmu!

Może ta „Bijons” z piosenki wcale nie jest głupią materialistką, jak sądziłam na początku? Może myśli perspektywicznie i całkiem rozsądnie? Miłość miłością, ale przetrwają tylko najsilniejsi. Więc zamiast słuchać głosu serca lepiej iść za głosem natury?

  2 comments for “Disco polo i cała prawda o kobietach

 1. ~dahutt
  17 czerwca 2016 o 17:12

  …cóż, takie myśli zaczęły mi krążyć po głowie, gdy weszłam w wersję 3.0. znaczy, zmądrzałam z wiekiem. czy to źle zdawac sobie sprawę z własnych pobudek? dlaczego to mężczyźni mają mieć monopol na stawianie wymagań?

  • wokulska
   17 czerwca 2016 o 19:01

   Oczywiście, kobiety powinny mieć prawo stawiać partnerom wymagania. Czasy panów i władców powoli odchodzą w przeszłość (mam nadzieję). Ale wciąż jeszcze wiele pań, by uniknąć samotności, mieć dziecko czy z innych dziwnych powodów, łapie pierwszego lepszego delikwenta i później cierpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *