Powiedz, że mnie kochasz

Mężczyźni… Podobno są z Marsa. Nie znoszą zakupów i nie potrafią mówić o uczuciach. Nie dysponują czymś tak subtelnym jak intuicja, trzeba do nich mówić jak do lekko upośledzonego dziecka. Przykład: ona mówi „dawno nie byliśmy w kinie”, on- wzruszenie ramion albo mruknięcie, efekt- ona obrażona, on nie wie, o co chodzi. Oczywiście kobieta popełniła błąd. Powinna powiedzieć: chcę, żebyś mnie zabrał do kina. Wtedy on by zrozumiał. Proste komendy: wyrzuć śmieci, kup chleb, powiedz, że mnie kochasz. Żadnych aluzji, insynuacji, metafor.

Mężczyźni kochają sport i współzawodnictwo. Oczywiście muszą być najlepsi. Nie można takiemu powiedzieć, że jest ostatnią łamagą. Trzeba się zachwycać. Doceniać. Głaskać. Broń Boże nie pytać, dlaczego dziesięciu facetów biega po boisku za piłką, a kolejnych dziesięciu próbuje im ją odebrać. Futbol to coś, coś… no po prostu COŚ WIELKIEGO. Kobiecy móżdżek nie jest w stanie tego pojąć. Wyższy stopień wtajemniczenia.

Mężczyzna nie może zajmować się więcej niż jedną rzeczą na raz. Kiedy ma problem, nie wygada się przyjaciółce. Jego zbroja kryje wrażliwe serce.

Tyle książkowej teorii.

Zaglądam dziś do skrzynki pocztowej i znajduję katalog pewnej firmy wysyłkowej sprzedającej damską odzież. W domu rozpakowuję go i przeglądam nieco zdziwiona, bo nigdy niczego u nich nie zamówiłam. Przypadkiem zerkam na adres i ogarnia mnie jeszcze większe zdziwienie. Katalog powinien trafić do mojego sąsiada, nieco tajemniczego samotnego starszego pana. Listonosz przez pomyłkę wrzucił przesyłkę do mojej skrzynki. Czyżby miły starszy pan w zaciszu swego mieszkania nosił damskie fatałaszki?

I co na to pan Gray?

 

  6 comments for “Powiedz, że mnie kochasz

 1. ~A......ka
  27 marca 2015 o 21:26

  Pani Wokulska ależ mnie rozbawiła Pani tym tekstem, brakuje mi jeszcze zdania, że mężczyźni oczekują aby kobieta najlepiej odpowiedziała sobie sama na zadane przez siebie wcześniej pytanie. Dobry tekst na dobre zakończenie dnia ;)
  Jak zwykle czekam z niecierpliwością na kolejne Pani wpisy.
  Pozdrawiam serdecznie
  A……ka

  • wokulska
   28 marca 2015 o 06:58

   Ja również pozdrawiam. Cieszę się, że są osoby, które regularnie tu zaglądają. Mam tylko nadzieję, że żaden czytelnik płci męskiej nie poczuł się urażony. Mężczyźni mają poczucie humoru, prawda?

   • ~A......ka
    28 marca 2015 o 13:51

    Tak mężczyźni mają poczucie humoru ….. tylko odbiegające od norm kobiecych ;)
    Ale bez nich byłoby nam nudno .
    A……ka

    • wokulska
     28 marca 2015 o 15:12

     Zgadzam się w stu procentach. Pozdrawiam jeszcze raz :)

 2. 17 czerwca 2016 o 12:04

  Aż cisną się na usta słowa piosenki zespołu Koop: In another day I see a different you ;)
  Nudą trącą samce alfa…

  • wokulska
   17 czerwca 2016 o 16:12

   A ja czasem myślę o piosence Kayah „Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *